24 January 2020

Foodport w Galaxy otwarty!!!!

Foodport w Galaxy otwarty!!!!

Nareszcie! Po pięciu miesiącach pracy modernizacyjnych nowy Foodport w Centrum Galaxy został oficjalnie otwarty! W czwartek 23.01 w samo południe podczas konferencji prasowej nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi na wejściu do nowej części gastronomicznej. Licznie przybyli dziennikarze mieli okazje obejrzeć wszystkie nowe elementy Foodportu, posłuchać o genezie projektu i jego realizacji, obejrzeć pokazy koszykarskiego freestylu i występ cheerleaderek oraz spróbować pysznych dań z lokali gastronomicznych w Galaxy.

W projekcie, którego koncepcję stworzyła Pracownia Projektowa MIXD z Wrocławia, a rozwinęli i kompleksowo opracowali architekci spółki EPP (właściciela obiektu), wykorzystano naturalne materiały połączone ze stalą, które nadają przestrzeni wyjątkowy charakter i doskonale wpisują się w klimat Szczecina. Pojawiły się kontenery, graffiti, zmieniona została podłoga, oświetlenie, sufity, a przeobrażeniu uległo całe wyposażenie strefy. Podzielona wielofunkcyjnie przestrzeń FOODPORTU wyróżnia się przede wszystkim licznymi elementami wystroju nawiązującymi do kultowych miejsc, które wywołują u mieszkańców miasta pozytywne skojarzenia. Wzbogacają je liczne detale – na przykład w inspirowanej słynnym szczecińskim lokalem Strefie Pasztecik powstała mozaika i umieszczono tam słup ogłoszeniowy, na którym będą pojawiały się informacje o wydarzeniach organizowanych w centrum. Z kolei Strefa Cafe Grzybek to próba oddania klimatu nieistniejącej już w mieście dyspozytorni tramwajowej i ulubionego miejsca spotkań pod „Grzybkiem”.

Klienci FOODPORTU mogą skorzystać z 600 miejsc siedzących, z których część znajduje się w specjalnie do tego celu zaadaptowanych kontenerach, 15 restauracji oraz unikalnych stref wypoczynku z europalet, gdzie można podładować telefon lub laptop. Przestrzeń restauracyjna centrum powiększyła się o dodatkowe 750 mkw.    i oprócz znanych lokali pojawiły się tam marki debiutujące na szczecińskim rynku. Do grona najemców FOODPORTU dołączyli już Kuchnia Marché, Express Oriental, Papa Diego oraz pierogarnia Ciasto i Farsz, a wiosną do swoich lokali w nowej strefie zaproszą restauracja Pasibus i kawiarnia Cafe Grzybek.

Było pysznie, kolorowo i wesoło! Za poczęstunek i pomoc w realizacji naszej konferencji szczególnie serdecznie dziękujemy:

- Piekarni Cukierni Asprod

- Restauracji Basilia

- Berlin Döner Kebap

- KFC

- Kuchni Marche

- McDonalds

- North Fish

- Papa Diego

- Pizza Hut

- Subway

Zapraszamy do odwiedzania naszego Foodportu i w tygodniu i w niedziele wolne od handlu Od przyszłego tygodnia Zapraszamy także do odwiedzania naszej strony www (zakładka PORT ROZRYWKI) i profilu na Galaxy FB – Port Rozrywki – tam znajdziecie mnóstwo informacji i ciekawostek oferty gastronomicznej, rozrywkowej i kulturalnej naszego Centrum, a także smakowite promocje i zabawy z nagrodami .

Share Back

Subscribe to the newsletter to keep up with the latest promotions and events

How to get here?

trams:
1, 2, 3, 5, 10 , 11, 12, 13

 

regular daily bus lines​:
58, 59, 68, 101, 107
hasty daily bus lines:
A, B, C, C BIS, D, F, G
night bus lines:
522, 523, 524, 525, 529, 530, 532

Get directions
Open today
Shopping mall 9:00 - 21:00
Auchan 7:00 - 22:00
Shopping sunday (Auchan)8:00 - 21:00
Visit us!
>