• Szatnia dla klientów
  • Magazyn Inspiracje już jest!
  • multik sroda
  • Jesienne kolekcje
  • Abonament Plus
  • Wypożyczamy Power-Banki
  • Złoty Laur KLienta 2017 i Laur Klienta GRAND PRIX 2017 dla GALAXY

O nas

Centrum GALAXY to największe centrum handlowe w regionie zachodniopomorskim, jedyne o takim programie funkcjonalnym w Szczecinie. 

Centrum GALAXY jest zaprojektowane jako dwie zwarte prostopadłościenne bryły. Bryła główna to trzykondygnacyjny budynek handlowo-usługowo-rozrywkowy z parkingiem podziemnym. Drugą bryłę stanowi wielokondygnacyjny parking łączący się z budynkiem głównym poprzez przewieszenie nad lokalnym układem komunikacyjnym. Centrum połączone jest z siecią komunikacyjną miasta systemem umożliwiającym swobodny ruch samochodów osobowych. Poszczególne poziomy Galaxy połączone są chodnikami i schodami ruchomymi, a także windami panoramicznymi oraz klatkami schodowymi. Przyjęte w Centrum rozwiązania komunikacyjne umożliwiają pełny dostęp do wszystkich funkcji i na wszystkich poziomach osobom niepełnosprawnym. Wejścia główne zostały zaprojektowane w sposób pozwalający na dostęp bezpośrednio z poziomu otaczających chodników.

W Centrum GALAXY klienci mogą skorzystać z oferty 170 sklepów różnych branż oraz hipermarketu Auchan. Na pięciu poziomach parkingu znajduje się ok. 1300 miejsc parkingowych. Dostęp do Centrum odbywa się bezpośrednio z poszczególnych poziomów. Parking podziemny na ok. 600 samochodów znajduje się pod budynkiem Centrum, skąd do Centrum można dostać się windą lub chodnikiem ruchomym. Na terenie parkingu podziemnego funkcjonuje myjnia samochodowa wraz z punktem sprzedaży, naprawy i wymiany opon.

Poziom 0

Dostępny jest bezpośrednio z alei Wyzwolenia, a mieści głównie markowe sklepy odzieżowe, obuwnicze, aptekę z drogerią, perfumerię, salony jubilerskie, punkty usługowe oraz restaurację, kawiarnie i lodziarnie. W centralnej części atrium znajduje się punkt informacyjny. Usytowana w centralnej części fontanna w weekendy staje się sceną, na której odbywają się występy artystyczne, pokazy mody, konkursy, koncerty i prezentacje. Połączenie z parkingiem i pozostałymi dwoma poziomami zapewniają 3 windy osobowe, 2 panoramiczne i chodniki ruchome. Bezpośrednio z poziomu 0 można dotrzeć do postoju taksówek.

Poziom 1

Największą powierzchnię na tym poziomie zajmuje hipermarket Auchan. Sąsiadują z nim także sklepy odzieżowe i obuwnicze, sklep RTV i AGD, jubiler, kawiarnia, piekarnia i punkty usługowe.

Poziom 2

To różnorodna oferta odzieżowa dla ludzi aktywnych: sklepy sportowe, odzieżowe i obuwnicze oraz sklep sieci zoologicznej. Znajduje się tu także salon z artykułami wyposażenia i dekoracji wnętrz, salon z książkami i multimediami, salony telefonii komórkowych i biuro turystyczne. Ofertę tej kondygnacji wzbogaca także 10 restauracji i kawiarnia. Poziom 2 to także oferta rozrywkowa: 9.salowe Multikino, kręgielnia z bilardem.

Część rozrywkowa czynna do późnych godzin nocnych.