• Szatnia dla klientów
  • Magazyn Inspiracje już jest!
  • multik sroda
  • Jesienne kolekcje
  • Abonament Plus
  • Wypożyczamy Power-Banki
  • Złoty Laur KLienta 2017 i Laur Klienta GRAND PRIX 2017 dla GALAXY

Akcja w Galaxy: Dla zdrowia mamy i dziecka

Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia wspólnie z Wydziałem Nauk o Zdrowiu PUM zorganizował w sobotę, 3 czerwca 2017 roku, w naszym Cenrum wspólny projekt zat. „Dla zdrowia mamy i dziecka”.   

Projekt miał charakter informacyjno-edukacyjny; adresowany do kobiet  w ciąży, osób oczekujących przyjścia na świat potomstwa,  planujących powiększenie rodziny, a także do rodzin z małymi dziećmi.

W programie: mini-wykłady na temat standardu opieki nad kobietą w ciąży, diety dla kobiet ciężarnych, higieny w czasie ciąży, przygotowania do porodu, rodzicielstwa bliskości, zalet naturalnego karmienia, powrotu do kondycji po porodzie. Specjaliści postarają się obalić mity na temat ciąży i porodu, przekonać, że z bólem porodowym też można sobie poradzić.

Przyszłe mamy i tatusiów zaprosiliśmy na ćwiczenia z kąpania, przewijania i pielęgnacji  noworodka, pokaz ratowania niemowlęcia i gimnastykę po porodzie. Każdy mógł się nauczyć śpiewać aaa kotki dwa….kołysanki. Można też było porozmawiać ze specjalistami - o opiece nad kobietą w ciąży powikłanej,  szczepieniach, komórkach macierzystych, a także o pomocy socjalnej dla rodziców i ich dzieci.

Przy mobilny stanowisku NFZ można było uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego – na wyjazd wakacyjny – jak znalazł, a także założyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta. Rozdawane były poradniki dla kobiet w ciąży i przyszłych mam wraz z  teczką na dokumentację medyczn. Na mini recital zaprosił śpiewający lekarz - prof. Jacek Rudnicki.  Były też badanie ciśnienia i poziomu cukru we krwi oraz quizy z nagrodami.

ZałącznikWielkość
Program Mama_i_dziecko.pdf135.37 KB

Część rozrywkowa czynna do późnych godzin nocnych.